لطفا قبل از استفاده از سایت شرایط و قوانین استفاده از سایت را مطالعه فرمایید. استفاده از هر یک از بخش های این وب سایت به منزله پذیرش این توافق نامه است. همچنین مرکز تایپایران حق اعمال تغییرات در این توافق نامه را برای خود محفوظ می‌دارد، بنابرین کاربران وظیفه دارند که برای اطلاع از تغییرات در این سند به آن سر بزنند.

تعریف واژگان

 • منظور از سایت، مرکز، ما، ترجمه ایران و Tarjomeiran. وب سایت http://tarjomeiran.com می‌باشد.
 • منظور از شما، کاربر و کاربران هر شخصی می باشد که به هر شکلی از خدمات این وب سایت استفاده کند.
 • منظور از کارفرما، سفارش دهنده، درخواست کننده شخصی است که در خواست انجام هر کاری و به هر شکلی در سایت قرار دهد.
 • منظور از مجری، پیشنهاد دهنده و انجام دهنده شخصی است که برای انجام کارپیشنهاد قیمت می دهد و در صورت پذیرش پیشنهاد توسط کاربر کار را به نحو احسن انجام می دهد و در قبال انجام صحیح کار دستمزد دریافت می نمایید.

شرایط

 1. مرکز حق تایید، رد ویا تغییر هر درخواست، پیشنهادی و یا هر اطلاعات ارسالی دیگر به سایت را برای خود محفوظ می‌دارد.
 2. مرکز به عنوان واسطه میان کاربر و مجری فعالیت می‌نماید و در بهترین حالت سعی در هموار کردن انجام معملات و رضایتمندی دوطرفه میان هر دو طرف دارد. بنابرین کاربر و مجری توافق می‌کنند که درصورت پیشامدن نزاع غیر قابل حل میان طرفین داوری مرکز را بپذیرند.
 3. هدف مرکز تسهیل خدمات تایپ، ترجمه، طراحی و برنامه نویسی از طریق ارسال درخواست و پیشنهاد قیمت می‌باشد و بنابرین هر ارسالی که شامل چیزی مغایر با این هدف باشد حذف می‌شود و حساب کاربری ارسال کننده برای همیشه بسته می‌شود. این ارسال ها می تواند شامل و نه محدود به این موارد باشد؛ درخواست هایی برای انجام کار به صورت رایگان، درصدی از فروش محصول، دریافت معوض غیر نقدی در عوض انجام کار. همچنین ارسال پیشنهاد هایی برای انجام کار و یا فراهم نمودن راه حل به صورت رایگان.
 4. تمامی معاملات انجام شده در این سایت می‌بایست بر اسای قوانین تجارت جمهوری اسلامی ایران و قانون تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران باشد.
 5. برای حفاظت و اعاده حقوق قانونی کاربران و مجریان، تمامی کاربران مرکز باید حد اقل ۱۸ سال سن داشته باشند، افرادی که این شرط را ندارند اجازه استفاده از خدمات این سایت را ندارند.
 6. تمامی خدمات مرکز با شرایط موجود می‌باشد و هیچ ضمانتی برای کارایی، سازگاری و قابلیت‌فروش (دیگر و ضمانت ها) وجود ندارد.
 7. تعهدات شما: شما در هنگام استفاده از این وب سایت موافقت می نمایید که اعمال زیر را انجام ندهید:
  • جلوگیری و یا محدود کردن استفاده دیگران از این سایت.
  • ارسال هر چیز غیر قانونی، شیادانه، تهدید آمیز ، توهین آمیز، افترا آمیز، موهن‌ و یا هرچیز قابل اعتراض.
  • ارسال یا انتقال هر نوع اطلاعات یا نرم‌افزار حاوی ویروس یا دیگر کامپوننت های مضر/مخرب.
  • ارسال یا انتقال هرچیزی که حقوق معنوی ایجاد کننده آن را زیر پا گذارد.
  • ارسال یا انتقال هر اطلاعاتی که قوانین سایت و توافق نامه را زیر پا بگذارد.
  • ارسال تلفن، آدرس ایمیل، وب سایت و سایر راههای ارتباطی از طریق بخش های ارتباطی سایت (پیام ها، توئیت و …)
 8. مرکز برای مجریان عادی ۱۵% مبلغ پروژه را بابت پوشش هزینه های سایت، کارمزد های بانکی و هزینه های پستی، تبلیغات برای جلب کاربران، هزینه های داوری و تسهیل داری و پرسنل دریافت می کند.
 9. درحال حاضر مالیات بر ارزش افزوده به خدمات سایت تعلق نمی گیرد.
 10. کارفرما پس از پذیرش قیمت مجری می‌بایست مقدار مبلغ گروگذاری پروژه را در سایت گروگذاری نماید، این مبلغ تا زمان اتمام کار توسط مجری و تایید آن توسط کاربر به مجری پرداخت نخواهد شد. مجری تا قبل از انجام گروگذاری کار را آغاز نخواهد کرد.
 11. مجری هنگام ارسال پیشنهاد موظف است مبلغ گروگذاری پروژه رو در اعتبار خود داشته باشد تا در صورت تایید شدن کار تا زمان تحویل نهایی فایل و پایان یافتن پروژه نزد مرکز گرو باقی می ماند و در صورت تایید نشدن پیشنهاد آن مبلغ آزاد و در اعتبار کاربر وجود خواهد داشت.
 12. مجریان بایستی در پروژه هایی که تایپایران لیست قیمتی را تعریف کرده است از ارسال هر گونه قیمت پایین تر از تعرفه خودداری نمایند.
 13. کارفرما موظف است پس از اعلام پایان کار توسط مجری نسبت به تایید پروژه یا اعمال نظر برای تغییرات حداکثر طبق بازه ی زمانی زیر اقدام نماید:
  • پروژه هایی با مهلت انجام کمتر از 6 ساعت: 24 ساعت
  • پروژه هایی با مهلت انجام بیشتر از 6 ساعت و کمتر از 2 روز : 48 ساعت
  • پروژه هایی با مهلت انجام بیشتر از 2 روز: 72 ساعت
  بدیهی است در صورت عدم پاسخ گویی کارفرما در این مدت با درخواست مجری مرکز حق دارد کار مجری را پذیرفته شده در نظر گیرد و رأسا وجه گروگذاری شده را آزاد نمایید و مبلغ بیعانه پروژه به مجری انتقال داده می شود.
 14. مجری جهت دریافت موجودی حساب خود (موجودی حاصل از انجام پروژه) می تواند در پنل کاربری خود مراجعه کرده و مشاهده نماید.
 15. واریز فقط به حساب شخصی مجری (حساب بانکی به نام وی) انجام خواهد شد.
 16. برای دریافت موجودی هیچ حداقل موجودی وجود ندارد
 17. واریز موجودی حساب مجری به حسابهای متمرکز حداکثر در مدت ده روز کاری انجام خواهد شد
 18. متن درخواست پروژه در حکم قرار داد می باشد، بنابراین ارسال پیشنهاد قیمت قطعی توسط مجری به منزله پذیرش قرارداد درخواست پروژه است، همچنین توافقات انجام شده در بخش مبادله پیام سایت به عنوان متمم بر قرارداد درخواست پروژه می باشند. اما توافقات انجام شده خارج از بخش تبادل پیام سایت مانند ایمیل، تلفن و غیره به دلیل قابلیت جعل ساده در هنگام درخواست داوری به هیچ عنوان قابل استناد نیستند.
 19. مجری متعهد می شود در صورت پذیرفته شدن پیشنهادش، پروژه را به صورت خواسته شده به انجام برساند و در صورت عدم انجام صحیح پروژه به دلیل کم کاری مجری، وی متعهد به جبران خسارت وارده به سایت می باشد این خسارت شامل و نه محدود به موارد زیر است:
  • کارمزد پرداخت الکترونیکی، در صورتی که کاربر وجه را از طریق درگاه پرداخت آنلاین پرداخت کرده باشد
  • کارمزد سایت
  تشخیص علت عدم انجام صحیح کار بر عهده مرکز و بر اساس مستندات موجود در بخش تبادل پیام است.
 20. مجری و کاربر متعهد می شوند که اطلاعات تماس خود را در اختیار طرف مقابل قرار ندهند و تمام توافقات خود را از طریق بخش تبادل پیام سایت انجام دهند، بدیهی است در صورت مشاهده ارسال پیشنهاد برای توافق خارج از سایت و یا ارسال اطلاعات تماس به هر شکل و در هر شرایطی، مرکز حق دارد حساب کاربری شخص متخلف را مسدود نماید.
 21. ممکن است مجری، از روی حسن نیت، برای پروژه ای پیشنهاد ارسال نماید اما پس از پذیرفته شدن پیشنهادش و انجام گروگذاری متوجه شود که به دلیلی قادر به انجام پروژه نیست به عنوان مثال برنده شدن در چند درخواست پروژه هم زمان و یا پذیرفتن مسئولیت بیشتر هنگام انتظار برای پذیرش پیشنهادش، در این شرایط مجری تا ۲ ساعت بعد از انجام گروگذاری مهلت دارد انصراف خود را از انجام پروژه به کارفرما (در سایت) و به مرکز اعلام نماید، سپس مرکز با مستند کردن این مورد در حساب مجری و کاربر و بدون در نظر گرفتن امتیاز منفی لغو گروگذاری را انجام خواهد داد. لازم به ذکر است مجری باید دلیل قانع کننده ای برای این درخواست داشته باشد و تشخیص این موضوع بر عهده مرکز است. این مهلت انصراف به دلیل آنکه پروژه های دارای حداقل اعتبار مهلت انصراف خود را دارند شامل آن پروژه ها نمی شود.
 22. کارفرما می تواند برای پروژه خود حداقل اعتبار مجری مشخص نماید، در این پروژه ها مجری موظف است حداقل به اندازه مشخص شده توسط کارفرما اعتبار مالی خود را پیشنهاد دهد. مجری می تواند برای پروژه هایی که کارفرما حداقل اعتبار نخواسته است نیز حداقل اعتبار پیشنهاد دهد. مبلغ گروگذاری شده به عنوان حداقل اعتبار مالی پس از پذیرش ۱۰۰% کار پروژه آزاد خواهد شد . در صورت عدم انجام صحیح کار توسط مجری میزان حداقل اعتبار پس از کسر کارمزهای بانکی پرداخت شده توسط کاربر به کارفرما پرداخت می گردد.
 23. با توجه به نوع فعالیت مجازی و متکی بودن وضعیت سایت به سرورهای پشتیبانی، ممکن است در شرایط خاص اختلالاتی در فعالیت سایت رخ دهد که رفع آن خارج از حیطه توانایی و اقتدار مسئولان سایت باشد کاربران حق مطالبه خسارت وارده را نخواهند داشت.
 24. مجری هنگام ارسال پیشنهاد مبلغ بیعانه را تعیین می نماید. این مبلغ بایستی با توجه به شرایط مبلغ کل پروژه تعیین شود تا هنگام تایید پیشنهاد توسط کارفرما مبلغ بیعانه گروگذاری شود. در صورت عدم مراجعه کارفرما برای دریافت فایل نهایی فقط مبلغ بیعانه که گروگذاری شده است از کارفرما به مجری انتقال داده می شود.
 25. مجریان نبایستی در انجام پروژه های ترجمه، ترجمه ماشینی ارائه نمایند. در صورت درخواست بازبینی توسط کارفرما و در بررسی ناظر مبنی بر ماشینی بودن ترجمه و تایید این موضوع، مبلغ پروژه به کارفرما برگشت و خسارت وارد نیز از مجری کسر می گردد.
ترجمه ایران
 • با وجود ترجمه ایران به راحتی پروژه های ترجمه در هرزمان و مکان به انجام می رسد.
 • ترجمه ایران یک بستر کارآفرینی بزرگ است که می توانند برای هزاران مترجم کارآفرینی ایجاد کند.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به ترجمه ایران می باشد. قدرت گرفته از کارایران